Letadlo

Třídní plán - červená třída

 

Školní rok 2019/20

 

BŘEZEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Po jarních prázdninách jsme si procvičili dopravní prostředky, jak se chovat na chodníku, snažili jsme si uvědomit, co je správné a co ne. Začali jsme si povídat o předjaří, prvních jarních květinách a o tom, jak se probouzí příroda. Pracovali jsme na výrobě Narcisky, která se dětem opravdu povedla. Bohužel po krátké době jsme museli naši MŠ uzavřít kvůli rozšíření viru Covid-19. Nyní čekáme co bude dál. Přejeme Vám, aby jste tuto dobu přečkali ve zdraví a hlavně abychom se brzo zase shledali.

 

ÚNOR V ČERVENÉ TŘÍDĚ 

Únor je za námi a s ním i prohlubování znalostí o různých materiálech, které nás všude obklopují. Pověděli jsme si o jejich tvarech, vlastnostech a kde všude se vyskytují. Dále jsme se zabývali bezpečností při práci s nimi, jaké používáme ochranné pomůcky. Pověděli jsme si o různých povoláních a také jsme si namalovali, čím bychom chtěli být, až budeme velcí. Věnovali jsme se pojmům před, za, vpravo, vlevo, nahoře, dole… Prohloubili jsme si znalosti o masopustu. Použili jsme tematické pracovní listy, cvičili jsme s míčky a šátky, opakovali jsme básničky a písničky. V tomto měsíci jsme se seznámili s dvěma krásnými fenkami Borůvkou a Fidorkou, které se svými páníčkem provozují Canisterapii. V neposlední řadě jsme si užili krásné dopoledne v duchu karnevalu. Oceňujeme vlastnoručně vyrobené masky. No a na závěr jsme absolvovali další část programu “Malá technická univerzita”.

 

LEDEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Nezvykle teplý leden nám bohužel nepřinesl ani trošku sněhu. Přesto jsme si stačili říci něco o zimě jako takové a ročních období. Probrali jsme typické znaky zimy, zimní sporty a prohloubili jsme naše znalosti o bezpečném chování při zimním sportování. Využili jsme obrazového materiálu a také interaktivní tabule. Uspořádali jsme slalom na bobech (vozili jsme děti na prostěradle po třídě), zhotovili jsme vrány na stromech a použili tematické pracovní listy. Prohloubili jsme si poznatky o částech dne, vyrobili jsme budíky s posuvnými ručičkami. V neposlední řadě jsme se zabývali ekologií. Jak a proč třídíme, a také co vše se dá z tříděného materiálu vyrobit. Nechyběly ani tematické pohybové hry a cvičení na tělovýchovném náčiní. Také jsme se naučili dvě krásné zimní písničky a básničky. Nakonec samozřejmě nesmíme opomenout dvě setkání s technikou v projektu „Malé technické univerzity“.

 

PROSINEC V ČERVENÉ TŘÍDĚ

S příchodem měsíce prosince jsme měli Vánoční náladu a těšili se na Ježíška. Seznámili jsme se s Adventem a s tím, co nám přináší. Hezké chvilky nám zpříjemnilo divadelní představení „Čertoviny“, po pohádce k nám přišel i Mikuláš a nadělil nám dárky. Při celodenním výletě do Kutné hory jsme se seznámili s tradicemi našich babiček a prababiček, vyrobili si ozdobu, prošli se kolem sv. Barbory a dozvěděli se o historii města. Nezapomněli jsme ani procvičovat počítaní, paměť, sluch a rozvíjet své schopnosti. Příjemné Vánoční chvilky nám ve školce zpříjemnilo setkání s rodiči, kde jsme jim ukázali, co jsme si pro ně připravili a podívali se na Vánoční divadélko. To je od nás zatím všechno.

Hodně štěstí v novém roce 2020 Vám přejí Vaši „Červěnáci“

 

LISTOPAD V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Vítr nám přivál mraky a i draky, povídali jsme si o tom, jak se nám počasí mění, kde se bere déšť. Chodili jsme na procházky a na jedné jsme si i pustili ,,Draka přání“. Bohužel přání bylo tolik, že drak vše neunesl, a tak jsme si ho nechali aspoň v šatně. Dostali jsme od Medvídka Niveáčka poprvé úkoly, s kobylkou Emilkou jsme trénovali hody do dálky a rozvíjeli jsme myšlení, paměť a tvoření. Se svátkem Sv. Martina jsme se začali těšit na zimu a připravovat se na Vánoce. Nezapomněli jsme se seznámit s naším tělem, co a jak funguje, jak se o sebe starat. Zkusili jsme si sádrovat nohu, poznat trávicí a dýchací soustavu a nezapomněli jsme ani na naše smysly. Krásné podzimní chvíle nám zpestřila návštěva papoušků, s kterými jsme se mohli i vyfotografovat. Kromě papoušků jsme se mohli seznámit se životem nevidomých pod názvem „Šifra mistra Brailla“. Stále zdokonalujeme své projektové dovednosti v „Malé technické univerzitě“. Koncem měsíce jsme si mohli pro Vás vytvořit překvapení, které Vám brzo ukážeme.

Krásné předvánoční dny Vám přejí „Červěňáci“

 

ŘÍJEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

S podzimem přichází barvy, proto jsme si povídali o tom, jak se příroda mění, co se děje na zahradě a jak se nám vše zbarvuje. Zopakovali jsme si třídění ovoce a zeleniny, procvičili znalosti co vše víme a rozšířili o nové. Navštívili jsme Výstavu ovoce a zeleniny místních zahrádkářů, kde byla výtvarná díla od nás a ostatních na téma „Voda v zahradě“.

S podzimem přichází i zazimování zvířat v lese, proto jsem si zopakovali, co vše o lese víme a jaká zvířata v něm žijí. Měli jsme také možnost být kreativní: malovat nohama, vyrábět z podzimních plodů mandaly, dlabat dýně anebo vyrobit krmítko pro ptáčky. Nadále jsme měli možnost rozšířit své dovednosti v Malé technické univerzitě.

Měsíc nám zpříjemnilo divadelní představeni „O pejskovi a kočičce“. Navštívili jsme základní školu, kde jsme si mohli vyzkoušet jak to v ní chodí, něco si vyrobit a naučit. 

Konec měsíce nám krásně zakončila cesta do svíčkárny v Šestajovicích, kde jsme si kromě dárečků odnesli i zážitky z návštěvy mini zoo.

To je zatím vše. Tak zase příště. Vaši „Červěňáci“

 

ZÁŘÍ V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Rychle nám to uteklo a máme po létu. Už jsou z nás velké děti a máme třídu plnou předškoláků. Po zážitcích z prázdnin jsme se začali učit básnicky, písničky a procvičovat znalosti. Seznámili se s novými kamarády a snažili si pomáhat. Radost nám udělal projekt od Sokola, kde jsme se seznámili s kobylkou Emilkou a procvičovali s ní skoky, přeskoky. Do školky nám přijelo i divadlo, kde jsme mohli vidět pohádku ,,Perníková Chaloupka“. Vítr nám přifoukl i ,,Podzim“ a my jsme ho mohli přivítat na zahradě. Díky Sdružení rodičů jsme si mohli zasoutěžit, vyrábět s babičkami na „Bramboriádě“. Šikovní rodiče nám k tomu přinesly i něco dobrého. Moc jim za to děkujeme. Měli jsme první hodinu technické univerzity, kde jsme si vyzkoušeli, jak se navrhují města a staví.

To je zatím od nás vše. Hezké Podzimní období - Vaši „Červeňáci“

  


UČÍME SE SE ZVÍŘÁTKY

Září: Svět v mateřské škole

Říjen: Sklízíme plody podzimu

Listopad: Když se počasí pokazí - nám  to hru nezkazí

Prosinec: Nastává nám čas vánoční

Leden: "Leden je měsíc plný ledu..."

Únor: Objevujeme svět kolem nás

Březen: "Přijelo jaro k nám na sluníčku..."

Duben: Otevíráme poklady moudrosti

Květen: Když láska kvete

Červen: V dobrém jsme se sešli - v dobrém se rozejdem