Letadlo

Třídní plán - červená třída

 

ČERVEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Měsíc se s měsícem sešel a máme tu konec školkového roku. Červen nás přivítal hezkým počasím a začala vládnout prázdninová nálada. Povídali jsme si o louce, co v ní můžeme najít a vidět. Zopakovali jsme si rostliny známé i neznámé. Mohli jsme si do školky donést svou oblíbenou knížku. Povídali jsme si o pohádkách, procvičili paměť, zahráli si malé divadlo. Velice zábavná a příjemná, byla pro nás návštěva čokoládovny RODAS, ozdobili jsme si čokoládu, mohli jí ochutnat a ještě se podívat na zvířátka na mini farmě. Proto, že bylo vedro dostali jsme i nanuky. Čokolády jsme v pořádku dovezli do školky a mohli jsme se pochlubit i rodičům. Předposlední týden jsme si zopakovali,  jak na sebe dávat o prázdninách pozor. Jak se chránit v autě, na kole a před sluncem. Zopakovali jsme si práci hasičů, policie, záchranářů, naučili se jejich telefonní čísla. Do školky nám přišel ,,Zdravotní klaun“, který nás ve znalostech procvičil. Celý měsíc nám rychle utekl a teď nás čekají prázdniny. Těšíme se na všechny v novém školním roce. Od srdce Vám přejeme krásné prázdniny bez nehod. Vaši „Červeňáci“

 

KVĚTEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Květen je měsíc lásky, proto jsme si povídali o našich maminkách a rodině. Maminkám jsme vyrobili dárečky, naučili se pro ně básničku, povídali si o tom, jak jsou pro nás důležité. Nezapomněli jsme si připomenout, kdo tvoří naší rodinu, kolik může mít členů a kdo do ní patří. Užili jsme si celodenní výlet, kde jsme putovali za pokladem. Cestou nás provázeli pohádkové postavy, které nám ukazovali cestu. Zdolali jsme úspěšně překážky, úkoly a truhlu s pokladem jsme opravdu našli. Mince a zlato jsme mohli vyměnit za dárečky. Měli jsme veliké štěstí, že nám nepršelo a mohli jsme vše zvládnout bez velkých překážek. Dále jsme se povídali o České republice. Dozvěděli jsme se, jak vypadá naše vlajka, jaké máme památky, četli jsme si „STARÉ POVĚSTI ČESKÉ“. Vybavovali si, co vše o své vlasti víme a co nás zajímá. Závěrem měsíce pro nás maminky ze Sdružení rodičů naplánovali hravé úkoly, které jsme si rádi splnili a dostali odměny. Tenhle měsíc jsme si užili spoustu legrace a dobrodružství.

To je prozatím vše. Co se u nás dělo dalšího se dozvíte příště – Vaši „Červeňáci“

 

DUBEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Jarní počasí nás těšilo díky pobytu venku a my jsme si vzpomněli na zvířátka a jejich mláďátka. Zopakovali jsme si, jaká zvířátka u nás žijí, jak se jmenují, zda známe jejich mláďátka, jak vypadají a čím se živí. Nezapomněli jsme ani na tvoření, společně jsme nakreslili obrázek do projektu „Oheň je dobrý sluha a zlý pán“. Pečlivě jsme trénovali básničky a písničky na „Vítání občánků“. Vystoupení se nám opravdu moc povedlo. Velikonoční atmosféru nám přiválo divadlo, kde jsme se dozvěděli o Velikonočních zvycích, některé jsme si mohli i vyzkoušet. Vyrobili jsme si velikonoční přání a dáreček. Po Velikonocích jsme si povídali o naší Zemi, jak jí chráníme a pomáháme. Navštívili jsme multifunkční hřiště, kde byla zvířátka z mini farmy, zahrádkáři, včelaři, hasiči, záchranáři a další. Koncem měsíce jsme se vyfotografovali. Zopakovali jsme si, co už víme a známe. Vyrobili jsme si čarodějnice a společně na zahradě vytvořili jednu velikou, kterou jsme upálili na hranici, aby vše zlé bylo pryč.

To je od nás zatím všechno. Těšíme se zase příště. Vaši „Červeňáci“

 

BŘEZEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Máme tu další měsíc a ten nám přinesl nová dobrodružství.  Začátkem měsíce do naší mateřské školy přišli záchranáři. Dozvěděli jsme se jak máme na sebe dávat pozor a umět pomoci kamarádovi. Mohli jsme si vyzkoušet obvázání rány, něco si vyrobit, podívat se jak vypadá sanitka, a co vše se skrývá v záchranářském kufříku. Dále jsme se během měsíce dozvěděli něco o kontejnerech, jaké máme druhy, proč je potřebujeme a co do nich patří. Koncem měsíce jsme se začali těšit na příchod „Jara“. Zopakovali jsme si roční období a jejich jednotlivé znaky, hlavně „Jara“. Nezapomněli jsme ani na jarní květiny, které jsme mohli poznávat při jarních procházkách po okolí mateřské školy. Spoustu legrace nám přineslo divadelní představení „Matýsek a jeho kamarádi“. Závěr měsíce jsme uzavřeli povídáním o vodě, koloběhu vody, kdo jí potřebuje, její podoby,  vyzkoušeli jsme si pokusy a nezapomněli na vodní živočichy.

Pro tento měsíci je to zatím vše  - Vaši „Červeňáci“

 

ÚNOR V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Začátek února nás přivítal další sněhovou nadílkou. Využili jsme sněhové nadílky a vzali lopaty a šli bobovat na kopec, stavěli sněhuláky, koulovali se. Sdružení rodičů zorganizovalo společné stavění velkého iglú a sněhuláků, a tak jsme si mohly společně s maminkami zastavět. Začátkem měsíce jsme si povídali o dopravních prostředcích. Zopakovali jsme si, kde se které pohybují, naučili se písničku „Autobus“. Povídali si, jaká byla doprava dříve a jaká je dnes. V tomto měsíci jsme si dále povídali o tom, čím chceme být, čím jsou naši rodiče, jaké povolání známe a co kdo potřebuje ke své práci. Procvičovali jsme se ve stříhaní a lepení a  vyrobili si kuchaře z papíru. Závěr měsíce jsme zakončili vesele přehlídkou karnevalových masek, povídání o hudbě a muzikantech.

To je zatím vše. Tak zase příště. Vaši „Červěnáci“

 

LEDEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Rychle nám to uteklo a už tu máme nový měsíc a nový rok 2019. Zavzpomínali jsme si na Vánoce a Ježíška a začali se těšit ze zimy. Lednové počasí nám přiválo trochu sněhu, tak jsme mohli postavit první sněhuláky, zažít koulovačky a užít si trochu zimní zábavy.

Začali jsme si povídat o zimě a o tom, co k ní patří, naučili se pár hezkých písniček, procvičili jsme se v počítání, malování, stříhání a udělali jsme nějaké úkoly.  Zopakovali jsme si, co dělají zvířátka v zimě a jak jim můžeme pomáhat. Nezapomněli jsme ani na zimní sporty.

Zimní období nám také zpříjemnila dvě veselá divadelní představení. Při prvním představení „O Terezce a Matějovi“ jsme si mohli zahrát a zazpívat písně Uhlíře a Svěráka. Druhé představení, kde nás navštívil klaun Pepíno a jeho pudlíci, nás také velmi pobavilo.

To je zatím od nás vše.  Přejeme Vám šťastné vykročení do nového roku 2019 - Vaši „Červeňáci“

 

PROSINEC V ČERVENÉ TŘÍDĚ

     Prosinec se pomalu blíží ke konci a všichni naši kamarádi se velice těší na příchod Ježíška.

Proto jen krátké ohlédnutí za tímto měsícem. Hned na začátku prosince jsme absolvovali výlet na hrad Houska, kde na nás čekali Čerti, Andílci a dokonce i Mikuláš. Každý si odvezl nejen krásný zážitek, ale i malý dárek od Mikuláše.

     Dalším zážitkem nejen pro nás, ale i Vás rodiče, byla Vánoční besídka, na které naši kamarádi předvedli vše, co se naučili. Doufáme, že si tuto akci všichni užili. Děkujeme rodičům, kteří nám přinesli nějakou tu dobrůtku na zobání po besídce.

     No a největší radostí, byl příchod Ježíška do školky. Všichni snad byli spokojeni a hračky se všem líbili. V průběhu tohoto měsíce jsme si řekli co je Advent a jaký má význam. Jaké zvyky se na Vánoce udržují a rozdíl mezi dnešní dobou a tou dřívější.

     A v tomto roce je to vše. Za naši třídu Vám všem přejeme klidné prožití Vánočních svátků a Šťastný Nový Rok. Těšíme se na Vás opět v Novém Roce….vaši Červeňáci.

 

LISTOPAD V ČERVENÉ TŘÍDĚ

     Další měsíc skončil a jsme tu zpět s krátkými zprávičkami. V tomto období jsme se dozvěděli něco málo o zdraví – jak o sebe pečovat, když jsme nemocní a jak tomu alespoň z části zabránit. Dokonce i divadélko, bylo určeno k našim tématům. Probrali jsme si jaké máme části těla a k čemu slouží.

    Začal nám podzim, takže jsme si řekli co se děje s přírodou, jak se mění a jaké máme v tomto období počasí.

     Jako každý rok, jsme uvítali naše babičky z Klubu aktivních seniorů a ty s námi napekli něco málo cukroví na naši besídku. Také rodiče ze Spolku rodičů se aktivně zapojili a připravili pro naše kamarády pěkné dílničky. Snad se to všem moc líbilo, a proto touto cestou všem děkujeme. No a to by bylo pro tentokrát vše a zase příště Ahoj!….Vaši „Červeňáci.“

 

ŘÍJEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

     Další měsíc za námi a my se Vám opět hlásíme s aktualitami z naší třídy. Všichni noví kamarádi si pěkně zvykli na nové prostředí a ti, co již chodí druhým rokem je mezi s sebe hezky přijali.

     V tomto měsíci jsme se seznámili s různými druhy ovoce a zeleniny (provedli jsme důkladnou ochutnávku), znaky podzimu a vším možným co se týká lesa.  Pracovní listy vidíte na nástěnkách v šatně.

      Opět jsme s kamarády tvořili, barvili, lepili a stříhali. Prosíme o spolupráci s rodiči a zkuste svým dítkám dávat doma do rukou nůžky, ať stříhají třeba jen noviny – někteří kamarádi nevědí, jak se nůžky drží. Výtvarná díla vašich ratolestí, jsou pověšena ve třídě, některá na nástěnkách a poslední místo kde je můžete najít, je na sítích u schodů nahoru ke žluté třídě.  Všichni se moc snaží a je to i na jejich obrázcích vidět.

      Jako poslední informaci uvedeme, že jsme se setkali se dvěma pejsky: Borůvkou a Fidorkou a děti se seznámili s canisterapií. A tímto se tento měsíc s Vámi loučíme a opět příště ahoj.

 

ZÁŘÍ V ČERVENÉ TŘÍDĚ

     Začátek školního roku proběhl více méně bez obtíží. Pár slziček u našich nových kamarádů bylo, ale vše jsme zvládli.

 V tomto měsíci jsme poznávali nové kamarády a seznamovali jsme se se svými značkami. Pověděli jsme si, jaká máme ve školce a naší třídě pravidla, procvičujeme barvy, zpíváme písničky, učíme se básničky, cvičíme atd…

     Hodně si s kamarády povídáme. Vše co s nimi vytvoříme, ať už to jsou pracovní listy nebo obrázky, uvidíte v šatně na nástěnkách. Jediné co můžete vidět pouze na výstavě zahrádkářů je obrázek “Naše květina”. Na tuto výstavu se půjdeme podívat na konci týdne - snad nám bude přát počasí.

     Jediné, co nám dělá trochu více starostí, je u některých kamarádů oblékání - chtělo by to více trénovat. A to by bylo pro tentokrát vše a za měsíc zase ahoj - Vaši “Červeňáci”.


 

UČÍME SE SE ZVÍŘÁTKY

Září: Svět v mateřské škole

Říjen: Sklízíme plody podzimu

Listopad: Když se počasí pokazí - nám  to hru nezkazí

Prosinec: Nastává nám čas vánoční

Leden: "Leden je měsíc plný ledu..."

Únor: Objevujeme svět kolem nás

Březen: "Přijelo jaro k nám na sluníčku..."

Duben: Otevíráme poklady moudrosti

Květen: Když láska kvete

Červen: V dobrém jsme se sešli - v dobrém se rozejdem