Třídní plán - červená třída

ŘÍJEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Další měsíc za námi a my se Vám opět hlásíme s aktualitami z naší třídy. Všichni noví kamarádi si pěkně zvykli na nové prostředí a ti, co již chodí druhým rokem je mezi s sebe hezky přijali.

V tomto měsíci jsme se seznámili s různými druhy ovoce a zeleniny (provedli jsme důkladnou ochutnávku), znaky podzimu a vším možným co se týká lesa.  Pracovní listy vidíte na nástěnkách v šatně.

Opět jsme s kamarády tvořili, barvili, lepili a stříhali. Prosíme o spolupráci s rodiči a zkuste svým dítkám dávat doma do rukou nůžky, ať stříhají třeba jen noviny – někteří kamarádi nevědí, jak se nůžky drží. Výtvarná díla vašich ratolestí, jsou pověšena ve třídě, některá na nástěnkách a poslední místo kde je můžete najít, je na sítích u schodů nahoru ke žluté třídě.  Všichni se moc snaží a je to i na jejich obrázcích vidět.

Jako poslední informaci uvedeme, že jsme se setkali se dvěma pejsky: Borůvkou a Fidorkou a děti se seznámili s canisterapií. A tímto se tento měsíc s Vámi loučíme a opět příště ahoj.

ZÁŘÍ V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Začátek školního roku proběhl více méně bez obtíží. Pár slziček u našich nových kamarádů bylo, ale vše jsme zvládli.

V tomto měsíci jsme poznávali nové kamarády a seznamovali jsme se se svými značkami. Pověděli jsme si, jaká máme ve školce a naší třídě pravidla, procvičujeme barvy, zpíváme písničky, učíme se básničky, cvičíme atd…

Hodně si s kamarády povídáme. Vše co s nimi vytvoříme, ať už to jsou pracovní listy nebo obrázky, uvidíte v šatně na nástěnkách. Jediné co můžete vidět pouze na výstavě zahrádkářů je obrázek “Naše květina”. Na tuto výstavu se půjdeme podívat na konci týdne - snad nám bude přát počasí.

Jediné, co nám dělá trochu více starostí, je u některých kamarádů oblékání - chtělo by to více trénovat. A to by bylo pro tentokrát vše a za měsíc zase ahoj - Vaši “Červeňáci”.

UČÍME SE SE ZVÍŘÁTKY

Září: Svět v mateřské škole

Říjen: Sklízíme plody podzimu

Listopad: Když se počasí pokazí - nám  to hru nezkazí