Letadlo

Třídní plán - modrá třída

 

CELÝ ROK S ÚSMĚVEM

ZKOUŠÍME CO DOVEDEM

 

Školní rok 2019/2020

PROSINEC V MODRÉ TŘÍDĚ

Celý měsíc jsme se věnovaly přípravám na příchod Čerta, Mikuláše a Anděla a hlavně a Vánoce. Hned na začátku prosince nás čekalo divadelní představení "Čertoviny" i s čertovskou nadílkou. Pak jsme se vydaly na výlet do Kutné Hory, který se nám moc líbil. Celý prosinec jsme vyráběly dárečky a přáníčka pro rodiče. Také jsme nacvičovaly písničky a básničky na besídku pro rodiče, která byla spojena s divadélkem pro děti. Povídaly jsme si o vánočních zvycích a četly jsme si vánoční příběhy. A nakonec i k nám dorazil Ježíšek, který nám nadělil i nějaké nové hračky. Za celou naší třídu Vám přejeme Krásné Vánoce a šťastný a úspěšný Nový rok.

 

LISTOPAD V MODRÉ TŘÍDĚ

Začátek listopadu přinesl chladnější počasí a ve třídě jsme si povídali o tom, jaké počasí bývá na podzim a jak se nám počasí může ještě změnit. Vyráběli jsme si draky a procvičovali stříhání, které nám zatím moc nejde. Naučili jsme se básničku o drakovi a zaběhali si při hře " Na draky", která se dětem moc líbila. Navštívil nás pan Papoušek, který nám předvedl své cvičené papoušky a opičku a seznámil nás s jejich chovem. Větší část listopadu jsme se seznamovali s lidským tělem , s hlavními orgány a jejich funkcí. S našimi smysly a jak si chránit zdraví a předcházet úrazům. Velmi zajímavá byla beseda s nevidomými, kteří nás v rámci programu "Šifra mistra Brailla" seznámili s jejich omezeními, přiblížili nám jejich pocity pomocí simulačních brýlí a bílé hole, kterou si postupně všichni mohli vyzkoušet. Měli sebou i vodícího psa, který nám předvedl, co dokáže a jak nevidomým pomáhá. Také již chystáme malé překvapení na Vánoce.

 

ŘÍJEN V MODRÉ TŘÍDĚ

Na začátku měsíce jsme se seznámili s tím, co nám roste na zahrádce za ovoce a zeleninu a jaký je mezi nimi rozdíl. Něco jsme také ochutnali. Navštívili jsme také výstavu Ovoce a zeleniny u našich zahrádkářů, kam jsme přispěli také namalovaným obrázkem. Přijelo k nám divadlo, které nám zahrálo pohádku " O pejskovi a kočičce". Dále jsme se dozvěděli, co může růst na poli a kdo tam žije. Naučili jsme se také, jaké stromy rostou v lese- jehličnaté a listnaté a jaký je mezi nimi rozdíl. Také jsem si udělali procházku do lesa, kde jsme dokonce našli i nějaké jedlé houby - hříbek a bedly. Povídali jsme si také o zvířátkách, která žijí v lese. Po podzimních prázdninách nás ještě čekal menší výlet do Šestajovic do svíčkárny, odkud jsme si všichni přinesli malé dárečky v podobě svíčky, kterou jsme sami zdobili , skořápek vylitých voskem a solí do koupele, kterou jsme si sami namíchali. Výlet se nám moc líbil.    

 

ZÁŘÍ V MODRÉ TŘÍDĚ

V naší třídě se sešlo mnoho nových kamarádů. Postupně jsme si prohlédli všechny třídy a prostory MŠ. Vytvořili jsme si pravidla, která se snažíme dodržovat. Již jsme se naučili písničky a básničky. Jen si zatím někteří nepamatují jména svých kamarádů. Užili jsme si na školná zahradě " Bramboriádu", která se vydařila díky spolupráci spolku rodičů a krásnému počasí. Moc dobře jsme si všichni pobavili na divadelním představení " Perníková chaloupka". Doufáme, že se nám podaří odbourat ranní slzičky, některých kamarádů. 


Září: Začínáme spolu

Říjen: Dary podzimu

Listopad: Podzimní plískanice

Prosinec: Radostné čekání

Leden: Veselá zima

Únor: Svět kolem nás

Březen: Jaro se vrátilo

Duben: Hrátky se zvířátky

Květen: Voňavý domov

Červen: Léto jak má být