Třídní plán - modrá třída

ZKOUŠÍME CO DOVEDEM

Školní rok 2019/2020

BŘEZEN V MODRÉ TŘÍDĚ

Po jarních prázdninách jsme se těšili, že se sejdeme ve větším počtu ve třídě, protože v lednu a únoru bylo mnoho kamarádů nemocných. Procvičili jsme si dopravní prostředky a začali jsme vyhánět zimu a těšit se na jaro. Vyrobili jsme si narcisku na soutěž a naučili se jarní říkadlo. Bohužel po necelých 2 týdnech jsme museli MŠ uzavřít, protože se rozšířil virus Covid -19 a překazil nám další plány. Nyní čekáme jak se situace vyvine.

ÚNOR V MODRÉ TŘÍDĚ

Na začátku měsíce jsme se dozvěděli něco o povoláních. Co to povolání je, jaká známe, jaká vykonávají naši rodiče a také jsme si říkali, čím bychom chtěli být až budeme velcí. Navštívila nás paní z programu "Zdravá pětka". Tam jsme se dozvěděli, co je pro nás zdravé a co ne. Dále jsme poznávali různé materiály - dřevo, plast, kov, sklo, látku, gumu. Velmi nás bavila hra, kdy byly schované různé předměty pod dekou a my jsme museli hádat z čeho jsou vyrobené. Také nás navštívil pán s pejsky Fidorkou a Borůvkou a pověděl nám něco o Canisterapii. Pak nás čekal Karneval, kde se sešlo mnoho krásných masek a ani jedna nebyla stejná. Měli jsme krásnou diskotéku a hráli jsme prima hry. Také jsme si stihli říct něco o hudebních nástrojích. Jak je rozdělujeme a ukázali jsme si některé, které známe. Naučili jsme se písničku " Já jsem muzikant", kterou jsme si doprovodili na Orfovy nástroje. Na konci měsíce jsme si užili jarní prázdniny. A teď už se těšíme na měsíc Březen a hlavně na Jaro, které sebou přinese.

LEDEN V MODRÉ TŘÍDĚ

Úvodem měsíce jsme vzpomínali na Vánoční svátky, příchod Tří králů a tradici s nimi spojenou. Řekli jsme sbohem starému roku a přivítali nový, zopakovali roční období a připomněli si charakteristiky zimy. Nezapomněli jsme ani na volně žijící zvířátka a ptáčky v zimě. Starali jsme se o krmítka, aby měli ptáčci dostatek zrní. Letošní zima nám zatím bohužel nepřivála žádný sníh, a tak jsme vzpomínali na místa, kde by mohl být. Zahráli jsme si na ptáčky či tučňáky, pracovali s obrázky a povídali jsme si o zimě plné opaků. Procvičovali jsme správnou výslovnost, tvoření množného čísla, protikladů, počítaní a paměť. Mohli jsme se dvakrát těšit na kreativní práci v „Malé technické univerzitě“. Zavítalo k nám i divadelní představení „O princezně na hrášku“. Závěr měsíce jsme si povídali o tom, co děláme celý den, co dělají rodiče, jaké známe povolání a jejich znaky.

Hezký nový rok 2020 přejí učitelky a kamarádi ze žluté třídy.

PROSINEC V MODRÉ TŘÍDĚ

Celý měsíc jsme se věnovaly přípravám na příchod Čerta, Mikuláše a Anděla a hlavně a Vánoce. Hned na začátku prosince nás čekalo divadelní představení "Čertoviny" i s čertovskou nadílkou. Pak jsme se vydaly na výlet do Kutné Hory, který se nám moc líbil. Celý prosinec jsme vyráběly dárečky a přáníčka pro rodiče. Také jsme nacvičovaly písničky a básničky na besídku pro rodiče, která byla spojena s divadélkem pro děti. Povídaly jsme si o vánočních zvycích a četly jsme si vánoční příběhy. A nakonec i k nám dorazil Ježíšek, který nám nadělil i nějaké nové hračky. Za celou naší třídu Vám přejeme Krásné Vánoce a šťastný a úspěšný Nový rok.

LISTOPAD V MODRÉ TŘÍDĚ

Začátek listopadu přinesl chladnější počasí a ve třídě jsme si povídali o tom, jaké počasí bývá na podzim a jak se nám počasí může ještě změnit. Vyráběli jsme si draky a procvičovali stříhání, které nám zatím moc nejde. Naučili jsme se básničku o drakovi a zaběhali si při hře " Na draky", která se dětem moc líbila. Navštívil nás pan Papoušek, který nám předvedl své cvičené papoušky a opičku a seznámil nás s jejich chovem. Větší část listopadu jsme se seznamovali s lidským tělem , s hlavními orgány a jejich funkcí. S našimi smysly a jak si chránit zdraví a předcházet úrazům. Velmi zajímavá byla beseda s nevidomými, kteří nás v rámci programu "Šifra mistra Brailla" seznámili s jejich omezeními, přiblížili nám jejich pocity pomocí simulačních brýlí a bílé hole, kterou si postupně všichni mohli vyzkoušet. Měli sebou i vodícího psa, který nám předvedl, co dokáže a jak nevidomým pomáhá. Také již chystáme malé překvapení na Vánoce.

ŘÍJEN V MODRÉ TŘÍDĚ

Na začátku měsíce jsme se seznámili s tím, co nám roste na zahrádce za ovoce a zeleninu a jaký je mezi nimi rozdíl. Něco jsme také ochutnali. Navštívili jsme také výstavu Ovoce a zeleniny u našich zahrádkářů, kam jsme přispěli také namalovaným obrázkem. Přijelo k nám divadlo, které nám zahrálo pohádku " O pejskovi a kočičce". Dále jsme se dozvěděli, co může růst na poli a kdo tam žije. Naučili jsme se také, jaké stromy rostou v lese- jehličnaté a listnaté a jaký je mezi nimi rozdíl. Také jsem si udělali procházku do lesa, kde jsme dokonce našli i nějaké jedlé houby - hříbek a bedly. Povídali jsme si také o zvířátkách, která žijí v lese. Po podzimních prázdninách nás ještě čekal menší výlet do Šestajovic do svíčkárny, odkud jsme si všichni přinesli malé dárečky v podobě svíčky, kterou jsme sami zdobili , skořápek vylitých voskem a solí do koupele, kterou jsme si sami namíchali. Výlet se nám moc líbil.

ZÁŘÍ V MODRÉ TŘÍDĚ

V naší třídě se sešlo mnoho nových kamarádů. Postupně jsme si prohlédli všechny třídy a prostory MŠ. Vytvořili jsme si pravidla, která se snažíme dodržovat. Již jsme se naučili písničky a básničky. Jen si zatím někteří nepamatují jména svých kamarádů. Užili jsme si na školná zahradě " Bramboriádu", která se vydařila díky spolupráci spolku rodičů a krásnému počasí. Moc dobře jsme si všichni pobavili na divadelním představení " Perníková chaloupka". Doufáme, že se nám podaří odbourat ranní slzičky, některých kamarádů.

Září: Začínáme spolu

Říjen: Dary podzimu