Letadlo

Třídní plán - modrá třída

 

CELÝ ROK S ÚSMĚVEM

ZKOUŠÍME CO DOVEDEM

 

ÚNOR V MODRÉ TŘÍDĚ

V únoru jsme se seznámili s pojmem povolání. Co kdo ke své práci potřebuje, kdo si pamatuje, co dělají jeho rodiče a čím bychom chtěli být až budeme velcí. Dále jsme poznali materiály, které nás obklopují - dřevo, plast, kov, sklo atd. Také jsme se naučili, jak a proč je důležité třídit odpad. Všichni jsme si trochu odpočinuli o jarních prázdninách a pak už nás čekal pojem Masopust - co je s ním spojené a hlavně jsme se všichni těšili na karneval. Den plný masek, tance a her jsme si pořádně užili. A v neposlední řadě jsme si vychutnali i pár krásných zasněžených dní, kdy jsme si mohli pořádně zadovádět na zahrádce na lopatách na sníh. A teď už se těšíme na březen, se kterým k nám doufejme, dorazí i jaro.

 

LEDEN V MODRÉ TŘÍDĚ

"Přišla zima". V lednu jsme zavzpomínali na Vánoce a seznámili jsme se s tradicí Tří králů. Měli jsme díky sněhové nadílce možnost postavit si sněhuláky a vyzkoušet si pokusy se sněhem a ledem. Vyráběli jsme krmítka se sýkorkami a povídali si, jak se staráme v zimě o ptáčky. Též jsme se věnovali zimním sportům, abychom věděli, co všechno potřebujeme a jak se máme chovat abychom nepřišli při zimním sportování k úrazu. Zpestřením bylo krásné představení s písničkami Svěráka a Uhlíře a klauna Pepina.

PROSINEC V MODRÉ TŘÍDĚ

Vánoce jsou za dveřmi. Seznámili jsme se s pojmem Advent a vše co je s ním spojeno. Vyráběli jsme přáníčka a dárečky pro rodiče. Pilně jsme nacvičovali na besídku. Zajeli jsme si na výlet na hrad Houska, kde nás svou návštěvou poctil Mikuláš, Anděl i Čert. Dokonce jsme byli tak hodní, že k nám dorazil i Ježíšek, který nám pod stromeček nadělil nové hračky. Přejeme všem krásné svátky a vše nejlepší do Nového roku.

LISTOPAD V MODRÉ TŘÍDĚ

Vítr venku tancuje. Seznámili jsme se s počasím v listopadu. Vyrobili draky a naučili se několik básniček a písniček. Procvičili jsme si, co víme o lidském těle a jaké máme smysly a začali jsme se připravovat na Vánoce. Vybrali jsme si koledu a básničku a začali jsme nacvičovat pohádku, která je překvapením pro rodiče. 

ŘÍJEN V MODRÉ TŘÍDĚ

A máme tu další měsíc. Hned začátkem října jsme navštívili výstavu u našich Zahrádkářů, kam jsme přispěli výtvarným dílem, jehož tvorba nás moc bavila. Výstava ovoce a zeleniny se nám hodila i k tématu - "Dobroty ze zahrádky", kde jsme se seznámili s různými druhy ovoce ( i exotického) a zeleniny. V dalších tématech jsme se podívali na pole, kde jsme poznali různé druhy obilí a také dravce a pak jsme se dostali až do lesa. Stále velký problém nám dělá určování jehličnatých a listnatých stromů. Zvířátka v lese už docela poznáme a kupodivu i víme, jaké houby jsou jedovaté a které můžeme sbírat.

Dále nás čekal program " Recyklohraní", kdy nás zábavnou formou provedl ježek a žába tříděním odpadů. A v neposlední řadě nás navštívila paní z Malé technické univerzity a na chvíli jsme se stali "Staviteli města". Měsíc utekl jako voda a už se těšíme, co nás čeká v tom dalším.

ZÁŘÍ V MODRÉ TŘÍDĚ

Po prázdninách se sešlo v modré třídě několik nových kamarádů a několik kamarádů z červené třídy. Všichni jsme se hezky skamarádili a dohromady vymysleli pravidla, která bychom měli ve třídě dodržovat. Naučili jsme se několik básniček a s radostí jsme shlédli program "Kouzelné bubliny". Velmi nás bavila příprava pochutin na akci s rodiči " Jablíčkování". To jsme si všichni moc užili i díky tomu, že nám přálo počasí.


Září: Začínáme spolu

Říjen: Dary podzimu

Listopad: Podzimní plískanice

Prosinec: Radostné čekání

Leden: Veselá zima

Únor: Svět kolem nás

Březen: Jaro se vrátilo

Duben: Hrátky se zvířátky

Květen: Voňavý domov

Červen: Léto jak má být