Letadlo

Protože vaše děti si ve školce "jen nehrají" a paní učitelky je "jen nehlídají" budem vás v této rubrice deníček "školníček" průběžně informovat o tom, co vše se u nás děje

 

Školní rok 2017/2018

 

     Je tu únor a jsou tu nové zprávičky z naší školky. I když nám zima nepřeje, přece jen jsme probrali zimní témata ve všech třídách. I trochu sněhu jsme zažili a mohli jsme si vyzkoušet co se s ním děje, když jej necháme roztát – toto nejvíce zajímalo naše nejmladší.   

     Opět k nám zavítalo divadélko, ve kterém se naši kamarádi seznámili s medvědí rodinkou. Všem se to velmi líbilo. Také jsme uspořádali besedu pro rodiče ohledně školní zralosti a připravovaného nultého ročníku v místní ZŠ. Bohužel účast byla velmi malá. Snad na příštích připravovaných besedách bude účast větší. Pevně v to doufáme.

     Tento týden jsme měli nejen jako téma, ale i jako akci pro Vás všechny „Karnevalové řádění“. I když nás bylo pomálu, tak pevně doufáme, že jste si program pěkně užili. Foto bude opět na webu. Příští týden budou jarní prázdniny v ZŠ, a proto bude náš provoz omezen na jednu třídu. Sice se pořád opakujeme, ale prosíme, čtěte všechna oznámení, která se ve školce vyskytnou, abyste nepřišli o žádné aktuality. Tímto budeme tentokrát končit a těšíme se zase příště.


     Je tu prosinec a my jsme zde opět s našimi zprávičkami. Za uplynulou dobu jsme toho stačili spoustu zažít. Během běžných činností i něco navíc. Je tím myšlena například návštěva našich babiček z Klubu seniorů. Ty si připravili pro naše kamarády perníkové těsto a s trpělivostí jim vlastní se pustili s dětmi do vykrajování. Všechny to velice bavilo - nejvíce asi ty nejmenší, byl to pro ně pěkný zážitek. Moc našim babičkám děkujeme.

 Tyto upečené dobrůtky jste měli možnost ochutnat na našem Předvánočním posezení v Café Útes. Tam si děti mohli zatančit a zasoutěžit pod vedením milého Klauna Pína. Nakonec nám přišel i Mikuláš, Čert a Anděl. Všechny třídy jim krásně zarecitovali a zazpívali písničky a zasloužili si tak odměnu v podobě Mikulášských balíčků. Snad jste se bavili i vy a nejen Vaše ratolesti.

Další zábavou pro naše kamarády bylo divadlo Ptačí cirkus. Všem se toto představení líbilo, dokonce si někteří vyzkoušeli, jak se čaruje.

Také jsme jeli na výlet na zámek Loučeň. Tam jsme se prošli po zámeckém parku, trochu bloudili v bludišti a nakonec jsme navštívili samotný zámek. Prohlédli jsme si komnaty prince a princezny, dozvěděli jsme se něco málo o vánočních zvyklostech a podívali jsme se na dřívější vánoční ozdoby a krásný slaměný Betlém. Na závěr si všichni ozdobili perníček a také si jej poctivě snědli a zapili teplým čajem. Při volných chvilkách jsme snědli dobroty, které nám připravili naše maminky.

Samozřejmě nechybělo ve školce různé vyrábění, které si nakonec před svátky děti odnesou domů.

Na závěr budeme doufat, že přijde i k nám do školky vysněný Ježíšek a také nám přinese nějaké ty dárky, abychom si mohli zase hrát s něčím novým.

Pro letošní rok to bude vše, a proto Vám za celý kolektiv přejeme krásné a klidné svátky a šťastný Nový Rok.


 Nový školní rok je v plném proudu a my jsme tu opět s našimi zprávičkami. V modré a žluté třídě nám zůstali kamarádi, kteří již chodili loňský rok. K nim přibylo pár nových a velmi dobře se začlenili do kolektivu. V červené třídě jsme letos přivítali plno nových malých kamarádů. Po postupném zvykání si na nové prostředí a kolektiv, si troufáme říci, že jsme už za obdobím pláče. Malí kamarádi si pěkně zvykli a už začínáme fungovat jako třída. Když se objeví nějaký ten splín, ostatní velmi ochotně dotyčného kamaráda pohladí a utěší.

     Od září jsme již měli několik divadýlek, která se všem kamarádům líbila. Minulý týden v naší školce proběhlo podzimní řádění s písničkami a tvořivou dílničkou. Doufáme, že se Vám to líbilo jako nám a i přes nepřízeň počasí jste si tuto akci užili. Velice děkujeme za veškeré dobroty, které jste pro naše kamarády vyrobili.

     Následující den jsme navštívili každoroční výstavu ovoce a zeleniny u našich zahrádkářů. I s našimi nejmladšími jsme vyrazili. Všem se tato výstava líbila a i naši nejmladší si to doufám užili. Fotografie naleznete na našem webu.

     Závěrem tak jako každý rok, prosíme rodiče, aby četli web a naše nástěnky, společně se stromem mezi vchody. Aby Vám neunikli žádné novinky. To bude pro tentokrát vše, proto se prozatím loučíme a příště opět s našimi zprávičkami.

 
 

Školní rok 2016/2017

 

     Tak a už je to tady. Pomalu, ale jistě se nám přiblížil konec školního roku. Naši kamarádi už stříhají metr a těší se na prázdniny. Ale než se s vámi rozloučíme, pár informací o uplynulém dění v naší MŠ.

     V květnu u nás proběhlo fotografování tříd a ačkoli letos vznikli dvě varianty, doufáme, že se líbili obě dvě. Fotografie, které jsou umístěné na tablu (v pekařství u Kollingerů) si rodiče mohli zdarma stáhnout z internetu. Tímto děkujeme panu Šmídovi za spolupráci a doufáme, že se všem foto líbilo stejně jako nám.

     Další akcí byl den rodiny. Tentokrát v režii některých maminek našich kamarádů a za spolupráce spolku RPŠ. Všichni se mohli projít lesem a plnit různé úkoly za nějakou tu malou odměnu. Na konci se mohli povozit na farní louce na koních. Velmi děkujeme všem maminkám, které si s přípravou dali práci.

     Na konci května jsme navštívili místní knihovnu. Návštěva byla velmi naučná. Kamarádi se seznámili s obsahem dětských knih, které jim představila sama spisovatelka. Dále měli možnost pracovat s obrázky a vidět, jak vznikají ilustrace ke knihám. Všem kamarádům se takto strávený čas líbil.

     V červnu jsme měli pro rodiče přichystanou besedu na téma “Jak předcházet úrazům u dětí”. Bohužel se tato akce nesetkala s úspěchem a prakticky nikdo nepřišel.

     Poslední naší akcí bylo pasování na školáky. Kamarádi shlédli krásné divadlo a pak už přišlo na řadu předávání diplomů, šerp a dárečků. Doufáme, že jste si to všichni užili stejně jako my a jsme rádi, že nám přálo počasí. Všem děkujeme za bezva pohoštění a také za nádherný a chutný dort.

       No a co víc si přát, než krásné prožití volných prázdninových dnů. Pro tento školní rok se  s  vámi  loučí  celý  kolektiv 1. MŠ a těšíme se na Vás opět v září.

 


 

Seznam přijatých uchazečů o předškolní vzdělávání na rok 2017/2018

1

35

2

36

3

40

5

41

7

42

9

47

10

48

11

55

13

56

22

58

23

62

25

64

26

66

27

72

34

74

 


    Blíží se nám polovina dubna a my se vám opět hlásíme s našimi zprávičkami. Předminulý a minulý týden byl ve znamení nejen chystání velikonočních dárečků pro vás - rodiče, ale také zábavy pro naše kamarády. Než přistoupíme k samotným akcím, chceme většině rodičům velice poděkovat za vstřícnost a rychlost zařízení hlídání vašich ratolestí v době havárie a odstávky vody.

     Minulý týden naši kamarádi absolvovali jedno divadélko, ukázku velkých papoušků a výlet do Kutné Hory. O divadélku a všem ostatním Vám jistě povídali kamarádi doma, ale přeci jen trochu informací navíc neuškodí.

     Papoušci byli nádherní, velcí a prostě super! Kamarádi se dozvěděli, že se jmenují Ara, kolika let se dožívají, čím se živí a kde žijí. Pan chovatel byl velmi vstřícný a nejen, že dovolil kamarádům papoušky pohladit a nakrmit malé opičky (které měl také) živými červíky, ale také jsme měli možnost každého kamaráda (ku) vyfotit s papoušky na ruce (foto bude na webu).

     Ve středu jsme odjeli na výlet do Kutné Hory, kde jsme měli možnost vidět pletení pomlázek. Kamarádi si mohli vyzkoušet tlouct špačky, zahrát si kutnohorské pověsti. Také si mohli ozdobit vajíčko voskem. Poslechli jsme si vyprávění a zpívání o velikonočních zvycích. Doufejme, že se všem kamarádům výlet líbil stejně tak jako nám (foto bude na webu).

     Někteří kamarádi byli ve školce ještě ve čtvrtek, ale pak si již jak doufáme, všichni užívali velikonočního volna. Mnozí se chlubili kolik si toho vykoledovali - šikulové.

     No a to nejlepší nakonec. V úterý jsme se byli podívat v základní škole na prvním stupni u dvou paní učitelek, které nám připravili ukázku práce ve třídě. Kamarádi měli možnost, vidět kolik se toho již naučili, jak umí číst, počítat atd. Ve škole se nám všem líbilo a doufejme, že všichni zvládnou příští týden zápis levou zadní.

     Ještě přidáme co se dělo ve čtvrtek. Proběhlo poslední plavání a někteří byli na vítání občánků. Všem se vystoupení velice povedlo. A moc za něj účinkujícím děkujeme.

     A co na závěr? Co nás čeká a nemine? Čeká nás návštěva knihovny, den rodiny, den dětí, vystoupení na den matek pro klub seniorů a také loučení se školáky.

     Prozatím se s Vámi rozloučíme a přejeme všem lepší a teplejší počasí.

 


 

     Blíží se nám jaro a již jsme toho od nového roku spoustu zvládli. Nejen divadélko, karneval, ale hlavně školu v přírodě. Spousta kamarádů přijela nadšená. Věříme, že si to všichni bezva užili. Kamarádi si od úterý do čtvrtka vždy dopoledne zalyžovali a ostatní buď jezdili na lopatách, nebo šli na procházku. Také jsme absolvovali diskotéku a úžasnou pantomimu. Fotografie jsou na webu.

     Dále nás čekají další divadélka, také nějaký ten výlet, velikonoce atd.

     V rámci velikonočních svátků jsme se opět zařadili do soutěže v Europarku, ale tentokrát ne s motýlem, ale velikonočním vajíčkem. Proto prosíme všechny rodiče, až budou vajíčka vystavena, o podporu a jejich hlasy v soutěži. Samozřejmě o termínu soutěže budete informováni na našich webových stránkách.

     Dále bychom chtěli poprosit rodiče předškoláků o informace, zda budou žádat o odklad školní docházky. Velice děkujeme těm, kteří již takto učinili. Velmi nám to pomůže.

     Pro tentokrát to je vše a přejeme krásný začátek jara.

 


 

KRITÉRIA PRO POSUZOVÁNÍ ŽÁDOSTI O PŘIJETÍ DÍTĚTE K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ  PRO ŠKOLNÍ ROK 2017 – 2018 

DO 1. MATEŘSKÉ ŠKOLY, ČENTICKÁ 2222, PRAHA 9 – ÚJEZD NAD LESY

( IČO : 49371665, tel: 281 971 135, e-mail : skolka@mscenticka.cz, www. mscenticka.cz)

 1. Mateřská škola Čentická 2222, Praha – Újezd nad Lesy, právní subjekt, na základě zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) § 179, odst. 2, vyhlášky č. 14/2005 Sb. v platném znění a zákona č. 258/200 Sb. o ochraně veřejného zdraví v platném znění stanovila následující kritéria, podle nichž bude postupovat při posuzování žádosti o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole - kapacita 1. MŠ je 76 dětí, pro školní rok 2017/2018  volná kapacita – 34 míst.
 • k předškolnímu vzdělávání se přijímají pouze děti s trvalým pobytem v obci a jsou řádně očkovány – potvrzení na evidenčním listě, výjimkou jsou děti, které budou navštěvovat mateřkou školu v roce před nástupem do základní školy
 • při posuzování žádostí o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání bude vycházet ředitelka školy z následujících kritérií:

přednostně se přijímají:

 • děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, tj. děti 5- leté a děti s odkladem povinné školní docházky – přijetí vždy MČ Praha 21

 • děti, které dovrší nejpozději k 31. 08. 2017 věku 4 let - přijetí vždy MČ Praha 21

  děti mladší se přijímají podle data narození (od nejstaršího po nejmladší) do naplnění volné kapacity MŠ v tomto pořadí:

 • dítě, které dovrší nejpozději k 31. 8. 2017 věku 3 let, zároveň budou přednostně přijati sourozenci dětí, které budou ve školním roce 2017/2018 souběžně navštěvovat MŠ

 • dítě, které dovrší nejpozději k 31. 12. 2017 věku 3 let

 • ostatní uchazeči o předškolní vzdělávání s trvalým pobytem v jiné obci bez ohledu na jejich věk

 • prokázání nepravdivých údajů o dítěti a rodině, bude bráno jako závažné porušení školního řádu a v případě přijetí do MŠ může být, podle § 35 školského zákona, podkladem pro zahájení správního řízení o ukončení docházky do MŠ.
 • v individuálních případech může ředitel MŠ rozhodnout o přijetí dítěte bez ohledu na platná kritéria – za takový případ lze považovat přijetí uchazeče na doporučení nebo žádost ÚMČ Praha 21 – oddělení sociálně právní ochrany dítěte.
 • kritéria pro posuzování žádostí jsou ve všech MŠ městské části Praha 21 jednotná

 


Už se nám kvapem blíží Vánoce a konec roku, tak jsme tu pro tentokrát s našimi zprávičkami naposledy. Další budou až v novém roce. Od posledního článku jsme stihli s našimi kamarády spoustu věcí.

Proběhlo fotografování jednotlivců. Pevně věříme, že se fotečky líbily a budou s nimi spokojeni nejen rodiče, ale také babičky, dědečkové, tetičky, strýčkové atd. Další akcí, která u nás proběhla, a které jste se mohli zúčastnit, byla Keramika s rodiči. Kdo chtěl, mohl si se svým dítkem něco vyrobit. Myslíme, že výrobky se všem velice povedly a dělají Vám doma radost.

Dále tu byla Mikulášská nadílka. Jelikož toho měl Mikuláš moc a všechny školky oběhnout nestihl, tak nám s čerty něco ve školce nechal. To si kamarádi také odnesli domů. A aby toho nebylo málo, tak jsme se všichni jeli podívat, jak to vypadá v takovém pekle (výlet). Tuto akci zvládli všichni, co jeli, bez problémů a k našemu překvapení jsme se i vrátili naprosto všichni. Měli jsme možnost se podívat do čertí školy, k čertí babičce a dokonce k samotnému Luciferovi. Tam si dokonce mohli kamarádi vyzkoušet, jaké to je v kotli, a který ten pytel je pro ně přichystaný.

A aby to nebylo jen o čertech, tak jsme si také mohli v tomto měsíci poslechnout multikulturní povídání o Rusku. Tuto akci měli pouze předškoláci, jelikož na mladší kamarády by to bylo ještě náročné. Dokonce nám s tímto pomohli rodiče jedné naší kamarádky, velice krásně si připravili prezentaci o jejich rodné zemi a všichni dostali krásné dárečky. Tímto velice děkujeme rodičům Arinky, že s námi takto krásně spolupracovali a s tímto programem nám pomohli. V rámci této návštěvy si také mohli všichni vyrobit malovanou vařečku - fantazii se meze nekladly.

No a na závěr jsme měli Předvánoční dílničku s posezením. Velice se omlouváme za zmatky s vystoupením tanečků, ale nebyla to naše chyba. Lektorka měla zpoždění a tudíž něco proběhlo jinak než jsme měli plánováno. Věříme, že jste si odpoledne společně strávené se svými dětmi užili a odnesli si pár pěkných výrobků. Všem, co si na nás vzpomněli a přinesli něco malého k zakousnutí, velice děkujeme.

Závěrem bychom Vám chtěli popřát krásné prožití Vánočních svátků, aby jste našli pod stromečkem vše, o co jste si napsali a také krásný Nový rok. S dalšími zprávičkami po novém roce se těší Vaši kamarádi.

 


 

     A je tu listopad. Začátkem tohoto měsíce byly dokončeny naše krásné Skřítčí domečky a minulý týden, tj. 10.11.2016, jsme uspořádali slavnostní předání našim kamarádům. I přes nepřízeň počasí dorazily některé naše babičky z místního klubu seniorů a také někteří rodiče. Bohužel, přestože byla doručena pozvánka i na místní úřad, žádný zástupce z něj nepřišel. I když rodičů bylo opravdu pomálu, kamarádi si to užili. Zahráli si s nafouknutými balónky, dostali lízátka, přiťukli si dětským šampaňským a mlsali upečené dobrůtky, které dodali naši zaměstnanci.

     V tomto týdnu nás čeká fotografování jednotlivců. Věříme, že budete s těmito variantami spokojeni a vydaří se to, jak všichni očekáváme. Také máme Keramiku s rodiči, přejeme všem, aby si ji užili a vyrobili si něco krásného.

    V prosinci nás čeká již v předchozím článku zvěstovaný výlet. Tak prosím čtěte informace na stromku mezi vchody, aby vaše ratolesti nepřišli o bezva zážitky.

     Prozatím to je od nás vše a přejeme krásné prožití následujícího volna (státního svátku).

 


     Milí rodičové, již jsme za polovinou října, a proto jsme tu s novými zprávičkami z naší školky. Jak jsme již avizovali v našem předchozím článku, tak u nás proběhlo uspávání broučků. Musíme říci, že se nám za přispění našeho klubu seniorů tento den opravdu vyvedl. Všichni kamarádi si něco malého vyrobili, pěkně zatancovali a zahráli společně s rodiči. Naštěstí jsme měli krásné počasí, a tak si to snad všichni pořádně užili.

     Jednou z největších novinek, které jste si již mnozí všimli, je výstavba našich Skřítčích domečků. Jsou to krásné pletené domečky a kamarádi jsou z nich nadšení. Vyrobeny jsou z „vrbového proutí“ a pleteny jako košíky. Kamarádi mají možnost být přítomni při jejich výrobě, protože pán, který nám je zhotovuje pracuje i když jsme venku na zahrádce. Dokonce nechal i kamarády trošku pomoci.

     Také bychom v tomto příspěvku chtěli moc poděkovat těm rodičům a kamarádům, kteří přišli v sobotu na brigádu a pomohli vyhrabat kamínky a rozvézt hlínu na naší zahradě.

     Prosíme nezapomínejte číst nástěnky (hlavně venku strom) a dívat se na naše internetové stránky. Máte tam veškeré informace o dění v naší školce, aby pak vaše ratolesti nepřišli např. o kroužek (který byl náhle přesunut) nebo o výlet, který se koná 2.12.2016. Již v minulosti se nám stalo, že jsme pár opozdilcům ujeli.

     A poslední informací je, že 19.10.2016 proběhla ustanovující schůze Spolku rodičů a přátel školy MŠ Čentická. Proto prosíme rodiče o přečtení stanov (v sekci Dokumenty) na webu školky, o odeslání případných připomínek (na email: spolek.mscenticka@gmail.com) a podepsání souhlasu se stanovami u paní učitelek.

      Tak to to by bylo pro tentokrát vše. Loučí se s Vámi Vaši kamarádi.

 


 Milí kamarádi a samozřejmě rodiče, vítáme Vás v novém školním roce. Chodíme už 14 dní do školky a až na pár počátečních slziček našich nejmenších, se ráno vítáme s úsměvem. Všichni naši noví kamarádi jsou stateční a zvládají vstup do nového prostředí již bez problémů.

 Dne 7. 9. 2016, proběhla v naší školce třídní schůzka. Na ní byli přítomní rodiče seznámeni se školním a provozním řádem a ti co nebyli, mají za povinnost si jej pročíst. K dispozici jsou v šatnách všech tříd. Taktéž byli seznámeni s nabízenými kroužky, na které můžou své ratolesti zapsat. Seznamy jsou vyvěšeny v šatnách každé třídy. Byl odsouhlasen příspěvek na divadla, výlety a akce školky ve výši 1.500,-. Také jsme prosili, aby kamarádi nenosili do tříd hračky (máme zde vlastní) a musíme říci, že ve většině případů se to rodiče snaží dodržovat. Výjimkou jsou plyšáci a polštářky, které si kamarádi mohou přinést. A použijí je při odpočinku. Na lehátko si chodí odpočinout modrá třída, jelikož tam, jsou ti nejmladší. Ostatní třídy odpočívají při pohádce na polštářku na koberci ve třídách.

V minulém týdnu jsme absolvovali první vycházku na polyfunkční hřiště na ukázku výcviku psů.

Musíme pochválit nejen starší kamarády, ale hlavně ty mladší, kteří to zvládli naprosto bezvadně. Pejsci se nám všem velice líbili. Dokonce jsme si i mohli jednoho pohladit.

A co nás čeká a nemine? Příští týden budeme mít naše první divadélko a 27. 9. 2016 od 15.15 hodin bude na zahradě uspávání broučků s Inkou Rybářovou a také dílničku ve spolupráci aktivních seniorů. Budeme rádi, když se i vy rodiče, sourozenci… přijdete na nás podívat. Tak, a to by bylo asi pro tentokrát vše. S dalšími zprávičkami zase příště na shledanou.

 

 

Školní rok 2015/2016

 


Před začátkem prázdnin si dovolíme malou rekapitulaci školního roku 2015/2016. Zažili jsme mnoho radostných a šťastných chvil, ale také trochu zklamání. Ale pěkně od začátku.

Jsme velmi rádi, že se nám podařilo navázat užší spolupráci s místní organizací aktivních seniorů. Zažili jsme mnoho krásných chvil ve společnosti babiček a dědečků – ať již to bylo v mateřské škole při hře a zábavě, na výletě v Loučeni, keramické dílně, velikonočním zdobení kraslic, či při čtení pohádek. Setkání byla pro nás vždy velice příjemná a doufáme, že naše spolupráce bude pokračovat i v dalších letech.

Úspěch jsme zažili na tradiční taneční přehlídce, která se konala v květnu v prostorách Levelu. Naše taneční vystoupení si odneslo cenu diváků. Kroužek vede Simona Andersová z ATS Domino Praha a zkušenost malých tanečnic a tanečníka byla znát.

Velké poděkování patří i komunitnímu centru Inbáze, která nám zprostředkovává setkání s cizinci, kteří se rozhodli žít v naší vlasti. Chvíle strávené při čtení pohádek v rodném jazyce s českým překladem a následnou dílnou, kde pracujeme s tradičními materiály, které jsou v jejich zemích typické, jsou pro nás vždy zajímavé. Již jsme měli možnost poznat tradice Mongolska, Vietnamu, Ukrajiny a těšíme se na další setkávání.

Ale nemyslíme pouze na sebe. Účastníme se charitativní sbírky plastových víček pro nemocné kamarády, v rámci projektu „Recyklohraní“, sbíráme vyřazené elektrospotřebiče a baterie. Zapojení do tohoto projektu nejenže vzdělává a motivuje v oblasti ekologie, ale přináší také možnost přímo přispět k ochraně životního prostředí.

Bohužel není nebe bez mráčku a občas přijde i nepohoda. Pro přírodu fajn, pro nás důvod ke chmurám. Pokusili jsme se, ve spolupráci s rodiči, podat žádost o grant, který vyhlásila nadace Proměny na úpravu školní zahrady. Na podkladech jsme si dali hodně záležet, ale i tak to nestačilo. Na druhou stranu jsme poznali mnoho báječných lidí, kteří byli ochotni se s námi na projektu podílet – studenty gymnázia Na Pražačce, kteří zpracovali úžasné výtvarné návrhy na rostlé hrací prvky, zaměstnance mateřských škol, kde projekty úpravy zahrad již zrealizovali, místní podnikatele a členy zájmových spolků, kteří náš projekt podpořili. Všem patří naše poděkování. I přes neúspěch nenecháme projekt zahálet a pokusíme se ho postupně zrealizovat.

Přejeme krásné prázdniny všem našim kamarádům, rodičům a partnerům, kteří nám zpříjemňují chvíle prožité v mateřince, budoucím školákům vykročení do „velké“ školy správnou nohou a všem ostatním pohodové léto bez mráčků. 

 


     Dnes již máme za s sebou polovinu června a spousta kamarádů se těší na prázdniny. Ale ještě než nám začne radování se z volného času, máme ještě jednu z posledních zpráviček. Tak tedy…. v červnu jsme navštívili již dříve avizovanou Tvrz Hummer. Troufáme si říct, že skoro všichni kamarádi, si tento výlet užili naplno. Organizátoři se našim kamarádům věnovali na plno. Měli jsme možnost hrát spoustu soutěží a také získávat spoustu cen. Také jsme viděli ukázku práce s lasem a také pěknou přestřelku. Po obídku, který nám připravili z větší části maminky, jsme si užili i puštění mrholiště a i zmrzlinky. Do školky jsme dorazili všichni unavení, ale snad i spokojení.

    Poslední naší akcí jakožto závěr školního roku, bylo Pasování školáků. Kamarádi společně s rodiči, měli možnost se podívat na představení Tanečního kroužku. Poté následovalo divadélko a nakonec se dočkali naši předškoláci, kteří byli pasováni na řádné školáky. Bohužel některé školou povinné starší sourozence našich kamarádů toto naprosto nezajímalo a k nelibosti ostatních rodičů, dokonce i divadelníků hlučeli na kopci a rušili celý tento ceremoniál. Velice nás toto chování mrzí a budeme doufat, že se již příští rok nebude opakovat. I přes tuto nepříjemnost jsme si to pořádně užili a opravdu jsme měli veliké štěstí, že kroupy co posléze přišly, počkali až na konec oslavy.

     Tak to by bylo asi tak vše a prozatím se s Vámi loučíme. Další zprávičky zase až v září.

 


     Tak již máme za sebou skoro celý květen a už nám zbývá pouze jeden měsíc do konce školního roku. Ti, co se chystají v září do školy, už stříhají metr. Jak jsme již v minulém článku psali, poprosili jsme Klub seniorů, aby nám občas v dubnu přišli přečíst nějakou tu pohádku. A bylo tomu tak.  Opravdu některé babičky přišli, a po obědě nám přečetli ne jednu, ale hned několik pohádek na jednou.

V květnu se k nám přidali také praktikantky z pedagogické školy. Pro děti to bylo něco nového a zábavného. Pro naše kamarády a jejich rodiče přichystali Den rodiny. Všichni měli možnost si projít trasu lesem a splnit pár úkolů. Na konci na naše kamarády čekala odměna v podobě bonbónu a také opékání buřtíků. Také byla děvčata tak hodná a připravila nám pro děti soutěžní dopoledne jako oslavu „Dne dětí“. Kamarádi skákali v pytlích, hráli hmatovou hru, házeli na koš, závodili na koloběžkách a chodili slalom s míčkem na lžíci. Troufáme si říct, že si to užili a nějaký ten malý dáreček si také odnesli.

     Další květnovou akcí bylo focení tříd. Většina kamarádů, tedy pokud nebyly nemocní, přišli pěkně oblečení a stačilo říct: „sýr“ a foto bylo hned na světě. Fotografie již dorazili, a tak máte možnost si je vyzvednout na třídách u pí. učitelek.

     V červnu nás čeká výlet do tvrze Hummer, doufejme, že nám bude počasí přát a my si to s kamarády pořádně užijeme. No a na závěr nás čeká pasování školáků. Snad bude také hezky a vše se bude konat tak jako vždy venku.

      No a to je prozatím vše.


Seznam přijatých dětí pro školní rok 2016/2017:

(seznam je uveden pod pořadovým číslem žádosti)

 

3                                                                     42

4                                                                     43

7                                                                     47

9                                                                     50

11                                                                   52

12                                                                   54

18                                                                   55

26                                                                   56

27                                                                   59

30                                                                   61

35                                                                   64


    Duben, měsíc, kdy nám podle kalendáře již začalo jaro. A opravdu už to tak venku začíná vypadat. Dopolední chození ven je již radostnější a kamarádi, pokud je skutečně slunečno, řádí na pískovišti a koloběžkách. Již se nám i párkrát podařilo jít odpoledne ven a to si to teprve užívali. V minulém měsíci bylo spoustu práce se sestavováním žádosti o grant na naši zahradu. Musím Vám oznámit, že byl úspěšně podán a dál nám nezbývá než jen čekat. Také proběhl zápis do naší Mateřské školy a zájem byl zhruba stejně velký jako loni. V září se tedy můžeme těšit na nové kamarády.

    V březnu byly také Velikonoce, snad jste se doma potěšili z výrobků, které Vám Vaše děti přinesli domů a že si kamarádi smlsli na dobrůtkách. Také nás v tomto měsíci navštívili dva pejsci (Fidorka a Borůvka), kteří jsou vycvičeni na canisterapii. Pro kamarády to byl zážitek, nejenže si je mohli hladit, ale také si s nimi zahráli na poštu (posílali piškoty). Fotografie z této návštěvy naleznete v příslušné záložce, také tam budou přidány další fotky z našeho plaveckého výcviku.

    Jelikož je Duben měsícem knihy, poprosili jsme Klub seniorů, který s námi spolupracuje, aby nám naše babičky nebo dědečkové přišli do školky přečíst nějakou tu hezkou pohádku. Doufejme, že budou mít babičky čas a přijdou. Děti budou jistě moc rády. Také nás čeká vyrábění, kreslení, malování, povídání, zpívání si o různých zvířátkách a všem co patří k jaru. Tak se nezapomeňte dívat, co nového nám visí v šatničkách.

    No a to už asi pro tentokrát bude všechno. Mějte se krásně a užívejte si začátku jara.


     Tak a je tu únor. Čas velice rychle letí a než jsme se stačili ohlédnout, máme za sebou 2 lekce plavání (pár fotografií bude ke zhlédnutí v naší galerii). Děti na plavání jezdí s radostí a ještě větším nadšením se potápějí a plavou pro různé hračky, které jim plavčice hází. Někteří dokonce již plavou ve velkém bazénu a musím říct, že jim to jde všem skvěle.

     Ve školce jsme měli opět na návštěvě babičky z místního sdružení a ty nám pomáhali vyrábět maškarní masky. Všem se tato spolupráce líbila. Také nám proběhl karneval (opět foto v galerii). Většina dětí přišla v maskách, měli jsme tu víly, princeznu Elsu, piráty, čarodějnice, prince, Spidermany, Dart Weidery, různá zvířátka atd. Děti se velice bavili, tančili a hráli různé soutěže.

     Také minulý týden proběhla 1. schůzka ohledně proměny naší školní zahrady. Zúčastnilo se pár rodičů a za to bychom jim chtěli poděkovat. Další schůzka se bude konat tento čtvrtek 18. 2. 2016 opět v 16:30 hodin. Na programu bude sestavení realizačního týmu a rozvržení úkolů. Jsou vítání i další rodiče, kteří se nemohli dostavit minulý týden a mají zájem naší zahradu změnit. Prozatím se mějte krásně a těšíme se na Vás ve čtvrtek.


     Tak jsme již společně vkročili do dalšího roku a máme polovinu ledna za sebou.  Naštěstí nám začal padat sníh a tak jsme si mohli užívat zimních radovánek. Stihli jsme bobovat i stavět sněhuláky. Také nás již navštívila dvě divadélka.

     Předškoláci v minulém týdnu absolvovali návštěvu ZŠ, kde se podívali, jak to ve škole chodí a co vše se tam děti učí. Navštívili jsme dvě 1. třídy, kde pro nás kamarádi přichystali různé úkoly. Také jsme se proběhli v tělocvičně. Tato návštěva se doufám našim kamarádům líbila. V minulém týdnu proběhl také zápis do 1. tříd. Snad se u zápisu dařilo.

     Jinak během tohoto období se v našich třídách pilně vyráběli sněhuláci, vločky, sněhová hrabla atd. Také jsme si probrali zimní sporty a naučili se nové básničky a písničky. Toto snad na začátek roku stačí a tak se prozatím loučíme.


       Již jen týden a kousek a máme tu Štědrý den. Děti ve školce již svého Ježíška měli. V pátek 10.12.2015 si rozbalili v každé třídě několik dárečků. Je pravda, že do poslední chvíle byli napnuté, protože nevěděli, zda se k nám nevrátili čerti pro naše nenapravitelné. Všichni si oddechli, když vstoupili do tříd a tam uviděli nadílku. Odpoledne jsme si užili společně s rodiči na Vánočním posezení, kde jsme si zazpívali pár koled. Následovalo vystoupení Inky a to už to děti opravdu rozjeli. Tímto bych chtěla poděkovat těm rodičům, kteří nám přinesli něco málo cukrovíčka na ochutnání a zároveň věříme, že chutnalo i to, co děti sami ve školce upekli. Věříme, že ti, co si našli čas a se svými ratolestmi přišli, si odpoledne užili. I když někteří v důsledku nečtení nástěnek to málem nestihli.

Proto opět apelujeme ČTĚTE NÁSTĚNKY A INTERNET!!!

     Nyní nás čeká již opravdu jen jeden a kousek týdne, než si děti budou moci rozbalit ty své dárečky doma pod stromečkem. Proto bychom chtěli popřát krásné prožití Vánočních svátků a také hezký Nový Rok.

Těšíme se na Vás opět v lednu.


     Tak jsme tu opět s krátkými zprávičkami z naší školky. Začal nám Advent a chtěli bychom v první řadě poděkovat těm rodičům, kteří si udělali čas a přišli se svými ratolestmi zazpívat při rozsvěcení Vánočního stromečku. Děkujeme, že jste přišli i přes nepřízeň počasí, snad jste příliš neprochladli.

     Další co nás čeká a nemine je tuto středu 2.12. výlet do Kutné Hory (zážitky až příště), poté bude následovat koncem týdne návštěva Čerta. To zda přijde i Mikuláš je otázkou, jelikož máme stále problémy s některými kamarády a jejich chováním. V jedné třídě jsou totiž kamarádi, kteří dávají paním učitelkám pěkně zabrat. Nechtějí uklízet, neposlouchají a pracovat také nechtějí. V další třídě máme také občas problémy s chováním k paním učitelkám a v další některé děti mají problém nakreslit cokoli a dokonce napočítat i do 3. Ale abychom nebyly pouze kritičtí, jsou zde i kamarádi, kteří velice rádi pracují a jde jim skoro všechno jak po másle.

     V neposlední řadě bychom chtěli připomenout i Vánoční besídku 11.12. od 15:00 v Levlu. A pokud se zadaří, možná i společně všichni kamarádi rodičům přichystají něco malého na zub.


 Ještě neuplynuli ani dva měsíce, co chodíme do školky a už máme za s sebou několik akcí. Kromě divadýlka a vystoupení cirkusu Cecilka, které se nám mimochodem velice líbilo, jsme již byly na Výstavě ovoce a zeleniny místních zahrádkářů. Tam jsme měli možnost hlasovat o nejhezčí obrázek umístěný na tamní výstavě. Bylo to opravdu velice těžké, protože všechny výtvory byly krásné. Ale přeci jen se nám jich pár podařilo vybrat. Na výstavě jsme měli možnost shlédnout přehlídku sezónních potravin a povědět si co se z nich dá všechno uvařit. Tato výstava byla spojena s krásnou procházkou a všichni jsme si ji užili.

        Další zábavou pro nás všechny, byla návštěva babiček z místního klubu seniorů. Ty se k nám přišli podívat a zahrát si s námi společenské hry. Ve všech třídách bylo rušno a bylo vidět, že nejen děti jsou nadšené z návštěvy, ale troufáme si říci, že i babičkám s námi bylo dobře. Mohli se s námi vrátit do dětských let a vyzkoušet si, co je nového na trhu hraček. Musíme říci, že jsme také měli radost, že i někteří rodiče si na nás udělali čas a přišli se podívat. Část odpoledne strávené s babičkami bylo super.

         A v neposlední řadě musíme napsat o výletu na zámek Loučeň. Zde s námi také byly babičky a dokonce jeden dědeček. Po příjezdu na zámek jsme si dali malou sváču, co nám připravili naše maminky, babičky, tatínkové atd. a posléze jsme se vydali na prohlídku zámku. Zde jsme si vyslechli, jak zde žili princ a princezna a vychovávali zde své děti. Prohlídka byla velice krásná, dokonce jsme si mohli vyzkoušet, jak se sedí u takového hodovního stolu. Po tomto zážitku jsme se šli podívat do buxusového bludiště. Následně na to jsme šli na výborný obídek. Všem nám náramně chutnal. Po teplém občerstvení následovala prohlídka okolních labyrintů. Tam jsme byli velice nadšení, že s námi je prochází i babičky, dokonce jedna se s námi svezla na skluzavce. Při návratu autobusem jsme si někteří odpočinuli spánkem, abychom načerpali sílu na vyprávění zážitků svým rodičům.


Uplynulo již 14 dní od zahájení školního roku. Opět je u nás ve školce od rána do odpoledne rušno. Děti si hrají, vyrábějí, kreslí, malují a zkrátka dělají spoustu zajímavých věcí. Zpočátku si pár nových kamarádů postýskalo po mamince a tatínkovi, ale troufáme si říci, že už snad máme toto období za sebou. Ráno již většina chodí s úsměvem na tvářičkách a dokonce některým se ze školky nechce. Za což jsme samozřejmě rádi.

V minulém týdnu proběhla třídní schůzka, které se zúčastnila většina rodičů. Pro ty, kteří se z nějakého důvodu nemohli dostavit, pár informací, které byly projednávány:

Školní řád – rodič je povinen si jej přečíst a řídit se jím.

Nabídka kroužků – informace jsou na internetu v odkazu kroužky.

Příchod dětí do školky je do 8:00 hod., vyzvedávání po O je 12:30 – 13:00 hod. a konečně po spaní 14:45 – 17:00 hod. V mezidobí jsou branky uzavřeny z bezpečnostních důvodů. Jiné časy odchodů jsou možné po dohodě s pí. učitelkami.

Byla odsouhlasena částka na akce 1500,- Kč/rok, splatná do konce října 2015.

Bylo upozorněno, že pokud projevuje dítě známky nemoci, nemusí být přijato do MŠ, může být vyžadováno lékařské vyšetření. Pokud dítě prodělá infekční chorobu (spála, neštovice…) je potřebí přinést do školky potvrzení od lékaře, že může váš brouček zpět do kolektivu. Za infekční jsou brány i vši, zde není požadováno potvrzení, ale je doporučeno, nechat si dítě 2-3 dny doma.

Pokud jde o akce pořádané naší mateřskou školou, tak ano, nějaké budou. Samozřejmě budou pořádány nejen pro Vaše děti, ale i pro Vás jakožto rodiče. Budeme velice rádi, pokud bude účast větší než loni. O těchto akcích budete průběžně informováni na našich internetových stránkách a také na našem informačním stromě mezi vchody do šaten.

Závěrem snad jen, že doufáme, že Vaše ratolesti budou v naší mateřské škole spokojeni a bude se nám všem po celý školní rok dařit.