Červená třída

Počet dětí: 25
Věk dětí: 3-4 let
Kontakt: 281 971 135 – i pro omluvy

Veronika Nigošová
Třídní učitelka
Monika Slavíková
Třídní učitelka

Červená třída s hernou

Září v červené třídě

Září pro nás bylo celkem náročné. Ve třídě je nás spousta nových kamarádů. Hodně z nás skoro celé září plakalo, ale ke konci měsíce už jsme se polepšili. Zatím jsme se ani nestačili moc skamarádit, protože na nás huply virózy, takže jsme se ve třídě tak různě střídali. Stihli jsme vyrobit obrázek na výstavu ovoce a zeleniny, kterou pořádají místní zahrádkáři. Naučili jsme se nové básničky a zpívali jsme písničky. Také nás moc baví cvičit a hrát hry. Také jsme na naší zahradě přivítali podzim. Plnili jsme různé úkoly, za které jsme si vysloužili odměnu. A už se těšíme, co nám přinese říjen.

 

ŘÍJEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

V říjnu jsme pozorovali přírodu, jak se krásně zbarvuje. Povídali jsme si o tom, jaké dobroty nám rostou na zahrádce a na poli. Říkali jsme si jaký rozdíl je mezi ovocem a zeleninou. Kde roste zelenina a kde ovoce. Zahráli jsme si na kuchaře a ochutnali jsme dobroty (ovoce a zeleninu.) Také jsme si zdramatizovali pohádku “ O veliké řepě“.  Navštívili jsme také místní zahrádkáře, kde probíhala výstava ovoce a zeleniny, kde jsme měli vyvěšený náš obrázek. Seznámili jsme se také s lesem. Jaké stromy zde rostou – jehličnaté x listnaté, jaká zvířátka tam můžeme potkat nebo jaké houby a keře do lesa také patří. Naučili jsme se také několik nových básniček, také jsme zpívali, malovali, tvořili a cvičili. Moc nás baví pracovat na interaktivní tabuli.  Také jsme se učili recyklovat s Asíkem, navštívilo nás divadlo „ O vodníku Řešátkovi“, podívali jsme se na vojenskou techniku, která byla k vidění na louce vedle školky a také jsme se spolkem rodičů dlabali dýně. Stihli jsme toho opravdu hodně a teď už se těšíme na listopad.

LISTOPAD V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Na začátku měsíce jsme si povídali o tom, co umí vítr a déšť. Poslechli jsme si příběh dešťové kapičky – příběh o koloběhu vody v přírodě. Naučili jsme se básničku o dešťových kapičkách a také jsme si zablbli s padákem. Zapouštěli jsme barvičky a foukali brčkama do míčků. Kreslili jsme draky a cvičili se šátky. Navštívil nás sv. Martin se svým koněm. Dověděli jsme se něco o jeho životě a pak jsme na zahrádce plnili jeho úkoly, a nakonec nás povozil i na svém koni. Pak jsme si povídali o našem těle. Jak vypadá, co máme uvnitř, co jsou horní a dolní končetiny atd. Také jsme si pověděli o nemocech a bacilech, co se s námi děje, když jsme nemocní a co dělat proto, abychom byli zdraví. Co je pro nás zdravé a nezdravé v jídle. Navštívila nás maminka jedné naší kamarádky z modré třídy, která je paní doktorka a něco nám pověděla o své práci. Také nás místo divadla navštívily živé sovičky. Ty se nám moc líbily. Na konci měsíce jsme si užili skotačení a lampionový průvod se Spolkem rodičů. Na závěr měsíce jsme přivítali advent výrobou adventního věnce, ozdob a cukroví. Hravou formou jsme se seznámili s různými vánočními zvyky. A teď už netrpělivě vyhlížíme nejkrásnější měsíc v roce – Prosinec.

Prosinec v červené

Celý měsíc jsme věnovali povídání o nejkrásnějších svátcích v roce – Vánocích. Na začátku měsíce nám paní učitelka Péťa ze žluté třídy připravila projektový den o Adventu. Dozvěděli jsme se různé tradice, zvyky a recepty dřívějších tradičních Vánoc. Navštívil nás Mikuláš s čertem a andělem, a dokonce nám nechal i nějakou nadílku. Vyráběli jsme dárečky a přáníčka pro rodiče. S rodiči jsme strávili krásné odpoledne při výrobě ozdob na stromeček a společně jsme stromeček ozdobili a zazpívali a zarecitovali vánoční písničky. Také se nám moc líbilo vánoční divadlo „Nepodařené Vánoce“. Velice jsme si užili sněhové nadílky, díky níž jsme mohli na zahradě jezdit na lopatách a stavět sněhuláky a koulovat se. Ježíšek nám do třídy nadělil mnoho krásných stavebnic a hraček. Tento měsíc jsme zakončili výletem, kdy jsme při plavbě parníkem pozorovali památky Prahy a za poslechu koled ochutnávali vánoční cukroví. Bohužel i tento měsíc jsme se potýkali s vysokou nemocností, takže doufáme, že leden už bude lepší. Přejeme hodně zdraví a štěstí v novém roce.

LEDEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

První týden v lednu jsme si ještě povídali o Vánocích a o tom, co nám přinesl Ježíšek. Také jsme se seznámili s tradicí Tří králů. Naučili jsme se o nich písničku a také jsme si je výtvarně zpracovali. Pak jsme si povídali o zimě a zimních sportech a radovánkách. Pověděli jsme si, jak se správně v zimě obléknout, jak na sebe dávat pozor při zimních sportech, aby se nám nic nestalo. Poznali jsme zimní sporty, které neznáme – krasobruslení, akrobatické lyžování, biatlon, závodní boby atd. Také jsme si pověděli o tom, co dělat, když se pod námi propadne led na rybníku. Počasí nám dopřálo sněhové nadílky, kterou jsme náležitě využili. Ježdění na lopatách z našeho kopečka, koulování a stavění sněhuláků jsme si parádně užili. Naučili jsme se nové básničky a písničky. Povídali jsme si o vodě. V jaké podobě vodu známe atd. Pozorovali jsme, jak se led rozpouští na vodu. Navštívilo nás divadlo „Medvídek PÚ“.