Červená třída

Počet dětí: 24
Věk dětí: 3-4 let
Kontakt: 281 971 135 – i pro omluvy

Nigošová Veronika
Třídní učitelka
Slavíková Monika
Třídní učitelka
Nachlingerová Hana
Asistent pedagoga

Červená třída s hernou

ZÁŘÍ V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Září byl pro nás měsícem seznamování a adaptace, jelikož k nám nastoupilo mnoho nových kamarádů. Seznámili jsme se s prostředím školky, zahradou i ostatními kamarády z jiných tříd. Už víme, že chodíme do červené třídy. Hráli jsme hry na jména, abychom si je zapamatovali. Také jsme si opakovali, jakou máme značku, což už nám ke konci měsíce šlo parádně. Také jsme si od paní učitelek vyslechli pravidla, která se snažíme dodržovat. Hned na konci prvního týdne šli kamarádi, kteří již chodili loni se staršími kamarády na hřiště na akci „Den Zdraví“. Také již proběhlo první divadélko, plné krásných písniček Uhlíře a Svěráka. Vyráběli jsme společný obrázek na výstavu k našim zahrádkářům. Na konci měsíce jsme přivítali podzim celoškolní hrou na naší zahradě. Plnili jsme různé úkoly a získali poklad. Již jsme se naučili pár básniček i písniček, které nás moc baví.

ŘÍJEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

V říjnu jsme pozorovali přírodu, jak se krásně zbarvuje. Povídali jsme si o tom, jaké dobroty nám rostou na zahrádce a na poli. Moc se nám líbila akce s rodiči „Bramboriáda.“ Navštívili jsme výstavu ovoce a zeleniny u místních zahrádkářů. Říkali jsme si jaký rozdíl je mezi ovocem a zeleninou. Kde roste zelenina a kde ovoce. Moc se nám líbila pohádka O veliké řepě. Stihli jsme se (kdo měl zájem) i vánočně vyfotit. Seznámili jsme se také s lesem. Jaké stromy zde rostou – jehličnaté x listnaté, jaká zvířátka tam můžeme potkat nebo jaké houby a keře do lesa také patří. Měli jsme možnost prohlédnout si vojenskou techniku, která byla k vidění hned vedle školky. Naučili jsme se také několik nových básniček a písniček. Malovali jsme, tvořili a cvičili. Moc nás baví pracovat na interaktivní tabuli. Navštívilo nás divadlo „ Psí pohádky“, které nás velmi pobavilo.

 

LISTOPAD V ČERVENÉ TŘÍDĚ

Na začátku měsíce jsme si povídali o tom, co umí vítr a déšť. Poslechli jsme si příběh dešťové kapičky – příběh o koloběhu vody v přírodě. Naučili jsme se básničku o dešťových kapičkách a také jsme si zablbli s padákem. Zapouštěli jsme barvičky a foukali brčkama do míčků. Kreslili jsme draky a cvičili se šátky. Navštívil nás sv. Martin se svým koněm. Dověděli jsme se něco o jeho životě a pak jsme na zahrádce plnili jeho úkoly a nakonec nás povozil i na svém koni. Pak jsme si povídali o našem těle. Jak vypadá, co máme uvnitř, co jsou horní a dolní končetiny atd. Také jsme si pověděli o nemocech a bacilech, co se s námi děje když jsme nemocní a co dělat proto, abychom byli zdraví. Co je pro nás zdravé a nezdravé v jídle. Na konci měsíce jsme jeli na výlet do Roudnice nad Labem, kde jsme pomohli čertům znovu zapálit oheň. Nyní se již těšíme na nejkrásnější měsíc v roce a s ním spojené Vánoce.

PROSINEC V ČERVENÉ TŘÍDĚ

LEDEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

ÚNOR V ČERVENÉ TŘÍDĚ

BŘEZEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

DUBEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

KVĚTEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ

ČERVEN V ČERVENÉ TŘÍDĚ