Modrá třída

Počet dětí: 23
Věk dětí: 4-6 let
Kontakt: 281 971 135 – i pro omluvy

Buřičová Renata
Třídní učitelka
Podaná Jana
Třídní učitelka
Tandarová Kateřina
Asistent pedagoga

Modrá třída s hernou

Září v modré třídě

Začátek září se nesl v duchu seznamování, a to jak nových kamarádů s hernou , třídou a zahradou , tak s kamarády ve třídě . Hráli jsme hry na jména , abychom navzájem věděli jak se kdo jmenuje . Procvičovali jsme znalost značek a určili si pravidla , která se snažíme dodržovat . Hned první týden jsme navštívili hřiště , na kterém se konal Den zdraví . Tam jsme se seznámili s první pomocí a zdravou výživou . Vyzkoušeli si různé sporty a prohlédli vystavovaná zvířátka . Proběhlo též první divadelní představení plné veselých písniček . Věnovali jsme se tématu rodina a její členové .Někteří kamarádi ještě nevědí jak se jmenují rodiče .Vyráběli jsme společný obrázek na téma : Rozkvetlá zahrada ,která bude na výstavě místních zahrádkářů . Na konci léta jsme přivítali podzim celoškolní hrou na naší zahradě. Splnili jsme různé úkoly a získali poklad . Seznamujeme se s básničkami a písničkami, cvičíme a hrajeme pohybové hry, které jsou velice oblíbené. V závěru měsíce jsme vyráběli kalhotky pro krtka , které jsou součástí projektu k recyklování oblečení .Hojně využíváme školní zahradu a zahradní učebnu a to i díky krásnému počasí.

Říjen v modré třídě

Měsíc říjen byl bohatý na poznávání různých plodin. Povídali jsme si o tom co roste na zahradě, na poli a co v lese. Navštívili jsme výstavu místních zahrádkářů kde jsme si prohlédli různé plody a vystavené obrázky a seznámili jsme se s postupem lisování jablek. Naučili jsme se básničky i písničky a hráli pohybové hry k tomuto tématu. Pracovali jsme s přírodninami ,malovali, kreslili a vystřihovali. Na podporu nemocných lupénkou jsme se zapojili do projektu- puntíkovaný den .Také nás  navštívilo divadlo s velice vtipnou psí pohádkou . Zažili jsme krásné odpoledne s rodiči na zahradní bramboriádě , kde se soutěžilo ,plnili se různé úkoly a ochutnávaly se pokrmy z brambor. Měli jsme možnost si prohlédnout vojenskou techniku , která zaujala chlapce i děvčata. V průběhu celého měsíce se snažíme rozvíjet řeč, matematické pojmy i orientaci v prostoru , pomocí didaktických her, obrázků i interaktivní tabule. Vše procvičujeme na pracovních listech.

Listopad v modré třídě

Na začátku listopadu jsme vyráběli draky . Cvičili jsme s nimi a hráli různé hry . Také jsme je chtěli pouštět na zahradě, což se nám příliš nedařilo . Podívali jsme se na divadlo – Když nechtějí malé myšky spát a dále jsme se věnovali zdraví , co můžeme dělat pro to abychom neonemocněli , nebo se nezranili . Povídali a ukazovali jsme si z čeho se skládá lidské tělo – co je vidět a co je uvnitř těla  a jak nám různé orgány fungují. Co jsou to lidské smysly a k čemu je používáme – toto jsme si vyzkoušeli na různých hrách, chodili jsme po slepu, snažili jsme se poznávat různé předměty hmatem a orientovali jsme se v prostoru pouze sluchem a zjistili jak je těžké pro člověka , když nějaký smysl nemá. Na konci měsíce jsme vyrazili na výlet autobusem do Roudnice nad Labem , kde na nás na zámku čekali čertíci abychom jim pomohli vrátit oheň a zachránili peklo. Povedlo se nám získat tři kouzelné uhlíky a oheň jsme do pekla vrátili . Dostali jsme za to odměnu a nyní už se můžeme těšit a chystat na krásný adventní čas.

Prosinec v modré třídě

Leden v modré třídě

Únor v modré třídě

Březen v modré třídě

Duben v modré třídě

Květen v modré třídě

Červen v modré třídě

JEN TAK