Žlutá třída

asistent pedagoga

Žlutá třída s hernou

ZÁŘÍ VE ŽLUTÉ TŘÍDĚ

Na začátku září jsme se seznámili s prostory žluté třídy. Společně jsme si utvořili a vysvětlili pravidla třídy. Celým měsícem nás provázelo povídání o tom, jak se k sobě chováme a jaké máme kamarády. Také jsme si popovídali o členech naší rodiny a kde bydlíme. Naučili jsme se básničky a písničku. Někteří kamarádi ze žluté třídy se zúčastnili „Vítání občánků“. Vycházku na polyfunkční hřiště jsme zvládli na jedničku a měli jsme tak možnost se podívat na „Den zdraví“. Byla zde nejen zvířátka, ale mohli jsme si vyzkoušet znakovou řeč, nebo naše znalosti o lidském těle. Podzim jsme přivítali společně s podzimní vílou na naší zahradě. Plnili jsme různé úkoly a na konci nás čekala malá odměna. Poslední týden jsme si popovídali o sv. Václavovi a dotvořili obrázek na každoroční výstavu místních zahrádkářů.

ŘÍJEN VE ŽLUTÉ TŘÍDĚ

Měsíc říjen byl plný zážitků. Prohloubili jsme si naše znalosti o podzimní přírodě a ovoci a zelenině. Něco jsme si také pověděli o polních plodinách, proběhla i ochutnávka přinesené zeleniny. Na začátku měsíce jsme navštívili výstavu místních zahrádkářů, kde jsme si mohli prohlédnout nejen plody místních zahrad, ale i výtvarné práce dětí ze ZŠ a MŠ. Na výbornou, jsme zvládli výlet na Křivoklátsko. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací nejen na interaktivní výstavě, ale i v přilehlém lese s lesníkem Mírou. Navštívilo nás divadlo s pohádkou o „Vodníku Řešátkovi“. Zajímavý program byl také „Hrátky s Asíkem a Batem“, kde jsme si hravou formou prohlubovali znalosti o recyklování. Závěr měsíce patřil lesu a lesním zvířatům. Nezapomněli jsme se podívat i na přehlídku vojenské techniky. Ještě před koncem měsíce si měl každý možnost vydlabat dýni na akci pořádané spolkem rodičů. Tímto jim děkujeme za pěkné odpoledne. Celým měsícem nás provázelo cvičení a plnění úkolů se sokolem a nácvik tematických básní a písní.

LISTOPAD VE ŽLUTÉ TŘÍDĚ

V tomto měsíci jsme popovídali o změnách počasí, co vše patří k podzimu. Na školní zahradě proběhl program na přivítání sv. Martina, kde jsme všichni plnili různé úkoly, a nakonec jsme se povozili i na jeho koni. Prohloubili jsme si znalosti o našem zdraví a lidském těle. K tomuto tématu nám proběhla beseda s maminkou jedné naší kamarádky, která je lékařkou v nemocnici. Všichni jsme si mohli vyzkoušet obvázat kamaráda a poslechnout si, jak mu bije srdíčko. Další zajímavosti byl program o sovách, kde jsme se mohli seznámit i s velice vzácnými druhy sov. Dokonce jsme měli možnost si některé pohladit. Další velice vydařenou akcí byl Lampionový průvod se strašidelným lesem. Touto cestou děkujeme spolku rodičů za uspořádání této akce. Na závěr měsíce jsme přivítali advent výrobou adventního věnce, ozdob a cukroví. Hravou formou jsme se seznámili s různými vánočními zvyky. Nyní se těšíme, co nám přinese měsíc prosinec.

PROSINEC VE ŽLUTÉ TŘÍDĚ

Prosinec je skoro za námi a my jsme hned z kraje tohoto měsíce přivítali Mikuláše, Andílka a Čerta. Mikuláš za pěknou básničku pro všechny kamarády zanechal malý dárek. Zpestřením tohoto měsíce bylo i projektové dopoledne, kde jsme se seznámili s Vánočními tradicemi a zvyky. Nesmíme opomenout Vánoční dílničku a zpívání u stromečku před školkou. Všichni, co se zúčastnili, si mohli svou ozdobu na stromek zavěsit. Zavítalo k nám divadélko a všichni jsme si ho pěkně užili. Zvládli jsme také vyrobit dárečky a přáníčka, které si kamarádi odnesli domů. Četli jsme z Vánočních knížek, zpívali Vánoční koledy. Stříhali jsme, lepili a snažili se vyrobit vánoční výzdobu, která nám posléze zdobila schodiště. Nesmíme zapomenout se také zmínit o výletě na Vánoční projížďku parníkem. Tady si všichni pochutnali na vánočním cukroví a teplém čaji. Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se o žlutou třídu postarali, protože vlivem nemoci, jsme ani jedna z kmenových učitelek, nemohli být se svou třídou poslední týden před Vánoci. Všem přejeme krásné a klidné svátky, šťastný Nový Rok a těšíme se na Vás opět v lednu.

LEDEN VE ŽLUTÉ TŘÍDĚ

Začátkem ledna jsme si připomněli, kdo to byli Tři králové. Četli jsme si o nich příběh, vysvětlili jsme si co to znamená slovo myrha a proč se dnes pořádá tříkrálový průvod. Také jsme si vyrobili královské koruny. Dále jsme se věnovali zimě jako takové a všemu, co k ní patří. Vyrobili jsme si paní Zimu a netrpělivě jsme čekali na sníh. Ten přišel, a tak jsme mohli využít náš kopec a jezdit na lopatách. Také sněhuláci se povedli. Připomněli jsme si, kteří ptáčci u nás v zimě zůstávají, a kteří naopak odlétají do teplých krajin. Nakonec jsme se věnovali režimu dne a zopakovali jsme si, co znamenají pojmy dopoledne, odpoledne, večer atd. A samozřejmě, co se v té dané době všechno dělá. Po celý měsíc jsme využívali pracovní listy k tématu, vytvořili jsme si zimní čepice, papírové ptáčky a také jsme pracovali s tuší. Naučili jsme se novou básničku a písničku. Proběhla také „Malá technická univerzita“. Divadlo, které naši školku navštívilo, bylo tentokrát o „Medvídkovi Pú“. Nyní se už těšíme, co nás čeká v únoru.